راه اندازی «پرتال جامع هوانوردی عمومی ایران» ؛ به زودی        عضویت در کانال تلگرام هیتنا      

معرفی پایگاه خبری فناوری های پیشرفته ایران (هیتنا)

 در عصر حاضر که علم و فناوری با سرعت حیرت انگیزی در حال پیشرفت است، آگاهی از این پیشرفت ها، بهبود زندگی جوامع و دستیابی به ایده آل ها را ممکن می سازد. از این رو توسعه روزافزون کشورمان در زمینه فناوری های پیشرفته، نه تنها در ارتقای سطح کیفی جامعه مؤثر است، بلکه نقش تعیین کننده ای برای برنامه ریزی ها در زمینه پیشبرد اهداف علمی و رسیدن به سطوح عالی رقابتیِ هم راستا با جهان امروز را به همراه دارد.
 از این رو، پایگاه خبری فناوری های پیشرفته ایران (هیتنا)، با هدف رصد فناوری های روز دنیا و همچنین تحلیل، بررسی و نقد وضعیت فناوری در ایران و جهان و به منظور اطلاع رسانی در حوزه های مختلف فناوری های پیشرفته، فعالیت خود را از سال 89 آغاز نموده است. این رسانه با تلاش نیروهای جوان، مستعد و توانمند در زمینه های مختلف کارشناسی و مشاوره و خبرنگاری در حوزه فناوری های پیشرفته و در قالب 9 سرویس به انتشار اخبار دقیق و معتبر دستاوردهای فناورانه ی دانشمندان داخلی و خارجی، به دور از مسائل و حواشی غیر علمی پرداخته و با رصد پیشرفت های علمی، تولیدات و ابداعات فناورانه ی جدید در حوزه های مختلفِ فناوری های پیشرفته ی متناسب با نیازهای روز کشور، گامی مؤثر را در جهت افزایش سطح آگاهی عمومی و به روز رسانی آن در جامعه، به فراخور نیاز هر فرد یا سازمان برداشته است.
 
هیتنا در مسیر رسیدن به اهداف خود توجه ویژه ای به مخاطبین خاص و آگاهان در حوزه های مختلف فناوری دارد. بدین منظور اصلی ترین اهداف این پایگاه در موارد زیر خلاصه می گردد:
• رصد آخرین پیشرفت های ایران و جهان
• معرفی فناوری های نوین مفید برای کشور و تبیین کاربردهای آنها
• تحلیل وضعیت و توانمندی های کشور در حوزه فناوری و نقد ساختار و سیاست های پژوهشی کشور
• بررسی و تحلیل توسعه فناوری های پیشرفته در جهان
   

 هوافضا: فناوری های مربوط به هوافضا همواره به عنوان لبه علم در عصر خود مطرح بوده اند. پرواز در آسمان و سفر به فضاهای دوردست نیاز به فناوری های بسیار پیشرفته ای دارد که عمدتاً پس از استفاده در صنعت هوافضا این فناوری ها به حوزه های دیگر نیز راه یافته و به توسعه آنها کمک می کند. آخرین اخبار ماهواره ها و صنعت هوانوردی در این بخش مورد توجه قرار گرفته و کارشناسان هیتنا در این بخش، به صورت مستمر و به روز با رصد تحولات این حوزه و ارائه مقالات و تحلیل ها تلاش دارند تا علاقمندان را در جریان وقایع هوافضایی قرار دهند.

صاحب امتیاز و مدیرمسئول: 
مهدی کامیار

آدرس دفتر مرکزی:
تهران- سعادت آباد - خ علامه جنوبی - خ 36 شرقی - پلاک 39
 
تلفن: 
88566360