راه اندازی «پرتال جامع هوانوردی عمومی ایران» ؛ به زودی        عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
تجربه زندگی در کنار ماهی‌ها با خانه‌های شناور
طراحان آمریکایی باتوجه به افزایش سطح آب دریا، طرح مفهومی از منازل مسکونی نیمه‌شناور در زیر آب ارائه کرده‌اند.
رونمايي از اولين توربوشارژر کاملاً بومی
با حضور وزير راه و شهرسازي، مدير عامل راه آهن، معاونت ناوگان رجا و ساير مسئولين راه آهن جمهوري اسلامي ايران، از اولين توربوشارژر کاملاً ايراني در دومين نمايشگاه بين المللي صنايع ريلي رونمايي شد.
مدال پروفسور بالتازار نصیب دانشمند ایرانی شد
دانشمند ایرانی دانشگاه پنسیلوانیا موفق به دریافت مدال طلای "بالتازار ون در پول" از اتحادیه بین المللی علوم رادیویی(URSI) شد.
شناور تحقیقاتی اقیانوس پیما شهریور به آب انداخته می شود
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از به آب اندازی شناور تحقیقاتی اقیانوس پیما تا شهریورماه امسال خبر داد و گفت: در صورت تامین اعتبار و قطعات، پیش بینی می شود این پروژه در دهه فجر امسال مورد بهره برداری تحقیقاتی قرار گیرد.
دستگاه قهوه ساز با قابلیت اتصال به شبکه های اجتماعی
شرکت EDB سنگاپور از یک دستگاه قهوه ساز جدید و پیشرفته پرده برداری کرد که این دستگاه قادر است در زمان انتظار فرد، وی را به شبکه های اجتماعی متصل کند.
کیبورد جدید با قابلیت تنظیم خودکار نور
بسیاری از کاربران کامپیوترهای شخصی و گیمرها معمولا در شب و فضای تاریک اتاق کار می‌کنند. درست به همین دلیل هم هست که شرکت Logitech به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و فعال‌ترین تولیدکنندگان لوازم جانبی در دنیا به تازگی یک کیبورد جدید را برای این دسته از کاربران طراحی و تولید کرده است.
اسفاده از دستبند به عنوان کلید و کارت ورود
دست بند نایمی اطلاعات امنیتی و شخصی کاربر را ذخیره سازی می کند و بر اساس ریتم قلبی منحصر به فرد کاربر یا همان الکتروکاردیوگرام او را شناسایی می کند.
دستگاه خشک کن و استرلیزه کردن گیاهان دارویی
این خشک کن ها به عنوان ماشین های خشک کن چند منظوره برای تنوع بالای محصول و ظرفیت های کم و متوسط در مقیاس صنعتی ساخته می شوند . کاربردهای وسیع این خشک کن ها در صنایع تبدیلی محصولات باغی و غذایی و نیز در صنایع شیمیایی می باشد.
سیسیتم هشدار دهنده قطع برق و تعیین محل سرقت کابل هوایی
این سیستم روی کابل هوایی نصب می شود و در صورت قطع شدن کابل یا اتصال کوتاه کابل در محل آژیر کشیده و به اداره برق سیگنالی مخابره میکند که اداره برق محل اتفاق را متوجه میشود و برای اقدامات بعدی وارد عمل میشود.
حمایت نیروی دریایی سپاه از برگزیدگان مسابقات شناورهای هوشمند
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تاکنون تهدیدات زمینی بوده است از این روبه صنایع دریایی توجه نشده است، گفت: از آنجایی که خلیج فارس از نقاط استراتژیک است از این رونیاز است تا تحقیقات به سمت این فناوری هدایت شود.
تصاویر خبری
چند رسانه ای