راه اندازی «پرتال جامع هوانوردی عمومی ایران» ؛ به زودی        عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
نظرسنجی
به نظر شما مهمترین اولویت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال 93 چیست؟
افزایش پهنای باند اینترنت
کاهش هزینه های اینترنت
واگذاری پروانه نسل سوم به اپراتورها
انتقال خط اینترنت به مناطق محروم
راه اندازی شبکه ملی ارتباطات
گفتگو
دانشجویان و دانش آموزان ایرانی، ایده های خوبی در علم رباتیک دارند
استاد مکانیک دانشگاه استنفورد کالیفرنیا:
دانشجویان و دانش آموزان ایرانی، ایده های خوبی در علم رباتیک دارند
استاد دانشگاه استنفورد کالیفرنیا، مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2014 را فراتر از حد انتظار و هیجان انگیز ارزیابی کرد.
گزارش
اتصال بیش از 26 میلیارد محصول و کالای مختلف به اینترنت در سال 2020
اتصال بیش از 26 میلیارد محصول و کالای مختلف به اینترنت در سال 2020
مهم‌ترین نتیجه همه‌گیر شدن اینترنت اشیا قابلیت اتصال انواع اشیا و وسایل به دنیای مجازی است. بنابراین همه لوازم خانگی، اتومبیل‌ها، نوشت‌افزار و هر آنچه شما تمایل داشته باشید به اینترنت متصل می‌شود.
هوش مصنوعی یک ضرورت یا یک تهدید
هوش مصنوعی یک ضرورت یا یک تهدید
پیشرفت های قابل توجه در ساخت روبات های مختلف طی چند سال اخیر، آینده ای را ترسیم می کند که در آن روبات ها قادر به انجام هر کاری هستند.
وضعیت ايران در علم رباتيک
وضعیت ايران در علم رباتيک
جايگاه هر کشوري در علم رباتيک رابطه مستقيمي با صنعتي بودن آن کشور دارد، کشور ما در علم رباتيک در ايران نوپاست و بيشتر رباتهاي مورد نياز کشور وارداتي است.
آینده ای پربار با ربات های جدید
آینده ای پربار با ربات های جدید
آیا ربات ها برای آینده ی انسان تهدید محسوب می شوند؟
یادداشت
مقابله با چالش های حضور ربات در خانه ها و کارگاه ها
مقابله با چالش های حضور ربات در خانه ها و کارگاه ها
دو پژوهشگر مهندسی رباتیک ، در زمینه ی چالش های اساسی درگیر با ربات که در خانه و در کارگاه ها می تواند به وجود آورد به تحقیق و بررسی پرداختند.
ایجاد حس لامسه در دنیای مجازی
محققان شرکتی در چین اسکلت انگشتی ساخته اند که کاربر با استفاده از آن نه تنها دنیای مجازی را با کیفیت بالاتری احساس می کند بلکه سطحی از حس لامسه را در این دنیا تجربه می کند!
عرضه پرینتر سه بعدی خانگی
فناوری چاپ سه بعدی روز به روز ابعاد تازه ای پیدا می کند. در تازه ترین نوآوری صورت گرفته در این زمینه محققان خوش ذوق از طرح اولیه دستگاهی رونمایی کرده اند که پلاستیک های دور ریز را به وسایل مورد نیاز تبدیل می کند.
دستگاه شبیه ساز تولید برق ساخته شد
شبیه ساز پیشرفته سیستم برق توسط یک شرکت دانش بنیان بومی سازی شده است که می تواند برای آموزش اپراتورهای نیروگاه برق، دانشجویان و گسترش واحد های منطقه ای شرکت های توزیع برق و نیروگاهها مورد استفاده قرار گیرد.
کارت های الکترونیک برای800هزار پناهنده سوری
مسترکارت با برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) در تهیه کارت‌های الکترونیکی برای 800 هزار پناهنده سوری به عنوان بخشی از برنامه کالا برگ دیجیتالی غذا تشریک مساعی می‌کند. برنامه‌ای که از لبنان در برابر نیاز فزاینده پناهندگان سوری به کمک‌های غذایی حمایت می‌کند.
مرور اخبار با ابزارهای پوشیدنی
با فناوری جدید، کاربرانی که نمی‌خواهند از تلویزیون، رایانه یا هر ابزار ارتباطاتی دیگری برای دریافت اخبار استفاده کنند، می‌توانند اخبار مورد علاقه‌شان را بپوشند.
باجه‌های هوشمند در متروی دبی راه اندازی شد.
اداره راه و حمل‌‌‌ونقل دوبی باجه‌های هوشمندی را در خطوط متروی این کشور نصب کرد.
ساخت دست مصنوعی مجهز به چاپ سه بعدی + تصاویر
محققان دانشگاه فلوریدای امریکا موفق به ساخت یک دست مصنوعی به چاپ سه بعدی شدند تا پسر بچه 6ساله ای که به طور مادرزادی با یک دست متولد شده بود را از این عارضه نجات دهند.
دست رباتیک دو انگشتی
دانشمندان دست رباتیکی طراحی نمودند که شامل دو انگشت بوده و بر روی مچ دست انسان قرار می گیرد و باعث افزایش حرکات دست خواهد شد .