راه اندازی «پرتال جامع هوانوردی عمومی ایران» ؛ به زودی        عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
کد خبر: ۱۰۳۵۶     تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۴
شركت بوئينگ با موفقيت آزمايش‌هاي نهايي براي اخذ مجدد گواهينامه پروازي براي هواپيماهاي 787 دريم‌لاينر مجهز با سامانه باتري‌هاي جديد را به انجام رساند.
هيتنا: شركت بوئينگ با نصب سامانه باتري‌هاي ليتيومي-يوني جديد بر روي يك فروند هواپيماي 787 دريم‌لاينر، آزمايش‌هاي پروازي مورد نظر اداره هوانوردي فدرال آمريكا FAA را براي دريافت مجدد گواهينامه پروازي براي اين هواپيما با موفقيت به انجام رساند و اميداوار است به زودي بتواند ناوگان زمينگير شده 787 را با اصلاح سامانه باتري‌ها به پرواز درآورد.

به گزارش گروه هوافضاي هيتنا، آخرين آزمايش پروازي سامانه باتري‌هاي جديد در 5 آوريل با پروازي به مدت 1 ساعت و 49 دقيقه بر فراز ايالت واشنگتن، با 11 خدمه پروازي متشكل از كارشناسان فني شركت بوئينگ و بازرسان FAA به انجام رسيد.

هواپيماهاي بوئينگ دريم لاينر در ماه ژانويه با بروز مشكل در سامانه باتري‌هاي ليتيومي يوني زمينگير شدند و پس از آن FAA پرواز اين هواپيماها را تا زمان رفع نقص ممنوع اعلام كرد. اين تصميم باعث گرديد شركت ايرباس نيز كه در برخي هواپيماهاي خود از اين باتري‌هاي استفاده مي‌كند به سراغ باتري‌هاي نيكل كادميومي رفته تا ريسك كمتري براي محصولات خود داشته باشد. زمينگير شدن ناوگان دريم لاينر ضربه‌اي به شركت بوئينگ بود و اين شركت براي جبران اين ناكامي با تلاش بدون وقفه توانست به سرعت مشكل پيش آمده را برطرف كند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد