راه اندازی «پرتال جامع هوانوردی عمومی ایران» ؛ به زودی        عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
کد خبر: ۱۲۰۲۱     تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۴
محققان موسسه American Physical Society آمریکا به تازگی با الهام از حشرات و پرندگان، پهپادی را طراحی کرده‌اند که می‌تواند پرواز کند، و نیروی پیشران خود را همانند پرندگان از بال زدن تامین نماید.
هیتنا: پهپاد NYU طرح جدیدی از پهپادهای بال‌زن می‌باشد که به سادگی، به موجب طراحی خوب آن، پایدار باقی می ماند. این وسیله چهار بال دارد که 20 بار در ثانیه حرکت می کنند. این پهپادها که در ابعاد و اندازه‌های مختلف طراحی خواهند شد، دارای دهانه بال بین 0.3 تا 2.5 متر (1 تا 8 فوت) و محدوده وزنی بین 1 تا 10 كیلوگرم می باشد. این وسایل قادرند محموله‌ای با وزن بیش از یك كیلوگرم را در شرایط مختلف حمل كنند. در واقع توانایی حمل محموله‌هایی نظیر دوربین‌های هوایی، سنسورهای شیمیایی و زیست محیطی، مواد منفجره، سیستم جمع‌آوری اطلاعات و ... را دارند.

 اخیراً، طراحی، پیشرفت و گسترش پرنده‌های كوچك بدون سرنشین توجه بسیاری از متخصصین را به خود جلب نموده است. در واقع، توانمندی های پرنده های كوچك (mini aerial vehicles) و میكروپرنده‌ها (MAV's) به منظور انجام عملیات شناسایی، اكتشاف و تجسس در كنار هواپیماهای بدون سرنشین (UAV)، بسیار مشهود بوده است.

به گزارش گروه هوافضای هیتنا، وسایل نقلیه هوایی میکرو به طور معمول ، نیاز به نوعی سیستم خودکار کنترل پرواز دارند که به آنها اجازه می دهد در مقابل باد و تندبادها به صورت آنی عکس آلعمل نشان دهند. مشکل این است که، علاوه بر دشوار بودن توسعه این میکرو پرنده ها، این سیستم ها نیاز به سخت افزارهای فیزیکی دارند که باعث افزایش وزن و پیچیدگی های ناخواسته برای این هواپیمای کوچک می شود.

این وسیله هنوز به یک منبع انرژی سیمی خارجی متکی بوده و نمی تواند هدایت شود. با این حال، این مدل امیدوار کننده بوده و می تواند در آینده برای شناسایی ربات های پرنده، تجسس و نجات و ... مورد استفاده قرار گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد