راه اندازی «پرتال جامع هوانوردی عمومی ایران» ؛ به زودی        عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
کد خبر: ۱۵۰۴۲     تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۲
تا سال ۲۰۱۸ محقق می شود؛
بریتانیا ساخت بزرگترین مزرعه بادی دریایی جهان را در دریای ایرلند آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، انرژی های تجدید پذیر را انرژی برگشت پذیر نیز می نامند و به انواعی از انرژی ها گفته می شود که بر خلاف انرژی‌ های تجدیدناپذیر قابلیت بازگشت مجدد به طبیعت را دارند. در سال‌ های اخیر و با توجه به اینکه منابع انرژی تجدیدناپذیر رو به اتمام هستند این منابع مورد توجه قرار گرفته‌ اند.

نگرانی درباره تغییرات زیست محیطی در کنار افزایش قیمت روز افزون نفت و اوج تولید نفت و حمایت دولت‌ ها باعث رشد روز افزون وضع قوانینی می‌ شود که بهره‌ برداری و تجارتی کردن این منابع تجدید ‌پذیر را تشویق می‌ کنند. بریتانیا از ساخت بزرگترین مزرعه بادی دریایی جهان خبر داده که توسط شرکت دانمارکی Dong ساخته خواهد شد. این مزرعه بادی در دریای ایرلند و در ۱۹ کیلومتری منطقه Cumbria ساخته خواهد شد.

شرکت دانمارکی دانگ در ادامه آورده است، بخش های مهم این پروژه ۶۶۰ مگاواتی به اتمام رسیده و پیش بینی می شود که این مزرعه بادی دریایی جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی آماده بهره برداری خواهد بود.

محققان از توربین های بسیار قدرتمند و منحصر به فردی برای این مزرعه استفاده خواهند کرد تا با استفاده از این مزرعه بتوانند برق  ۵۰۸۹ مگاواتی در اختیار داشته و همینطور نیاز ۱۲.۵ میلیون نفر از شهروندان بریتانیایی را تامین کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد