راه اندازی «پرتال جامع هوانوردی عمومی ایران» ؛ به زودی        عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
کد خبر: ۱۵۳۳۶     تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران از پیاده سازی فناوری رایانش ابری و بومی سازی این تکنولوژی در کشور خبر داد

علی اصغر انصاری با اشاره به دستاورد بومی سازی فناوری رایانش ابری در کشور، اظهار داشت: پیاده سازی رایانش ابری در ۳ لایه Daas ،saas و paas برای اولین بار در ایران و در راستای خودکفایی صنعتی و اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: دستاورد شرکت فاوا مجد در این زمینه دستاورد خوبی در حوزه فناوری اطلاعات محسوب می شود و با وجودی که این فناوری تاکنون در کشورهای پیشرفته وجود داشته هم اکنون دانش آن در کشور بومی سازی شده است.

در مراسم رونمایی از این پروژه، غلامحسین پور مدیر پروژه نیز اعلام کرد: استفاده از رایانش ابری، متقاضی را از خرید نرم افزار و سخت افزار بی نیاز کرده است به این معنی که متقاضیان به جای سرمایه گذاری سنگین برای خرید سخت افزار و نرم افزار، می توانند از اشتراک سالیانه برای این فناوری بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: سایت رایانش ابری در حال حاضر نرم افزارهای مورد نیاز مهندسان را طراحی و پیاده سازی کرده که از طریق http://www.micloud.ir در دسترس قرار دارد.

به گزارش مهر، طبق تعریف موسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا، رایانش ابری مدلی است برای داشتن دسترسی فراگیر، آسان به  شبکه‌ها، سرورها، فضای ذخیره‌سازی، برنامه‌های کاربردی و سرویس‌ها که بتوانند با کمترین کار و زحمت یا نیاز به دخالت فراهم‌کننده سرویس، دسترسی آسان به سرویس‌ھای مبتنی بر فناوری در اینترنت را فراهم کند.

تکتولوژی رایانش ابری، محدودیت های دسترسی به نرم افزارهای مورد نیاز افراد و سازمانها را به طور کامل حذف کرده و بومی سازی این تکنولوژی در صنعت فناوری اطلاعات در راستای اقتصاد مقاومتی و خودکفایی در حوزه فناوری صورت گرفته و باعث صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از منابع می شود.

این تکنولوژی تا قبل بومی سازی در ایران، به صورت حرفه ای در اختیار امریکا و کانادا بود. امکانات رایانش ابری به‌ ویژه در بخش زیرساخت می‌تواند در توسعه دولت الکترونیکی مستقل و یکپارچه نقش اساسی ایفا کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد