راه اندازی «پرتال جامع هوانوردی عمومی ایران» ؛ به زودی        عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
کد خبر: ۱۵۳۸۶     تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۰
معاون وزیر نفت به مهر خبر داد:
معاون وزیر نفت با اشاره به توافق انجام شده با یک شرکت برزیلی برای ساخت پالایشگاه، گفت: قرار است نفت این پالایشگاه در برزیل به طور کامل توسط ایران تامین شود.

عباس کاظمی در تشریح مذاکرات نفتی انجام شده با برزیل، گفت: یکی از سیاست‌های کلان نفتی ایران در دوران پساتحریم ساخت و یا خرید سهام پالایشگاه‌های نفت در خارج کشور است.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه در اختیار داشتن سهام و یا مالکیت پالایشگاه‌های نفت در خارج کشور می تواند در بلند مدت امنیت عرضه نفت خام صادراتی ایران را تامین کند، تصریح کرد: از این رو مذاکرات متعددی با یک شرکت بزرگ نفتی برزیلی به منظور ساخت پالایشگاه در این کشور منطقه آمریکای جنوبی آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه در برزیل یک سرمایه گذار حاضر است به صورت «۵۰ -۵۰» با تضمین همه نفت خام از ایران، پالایشگاه احداث کند، اظهار داشت: در بازدیدهای منطقه ای انجام شده که ۵۰ درصد سرمایه توسط بخش خصوصی برزیل و ۵۰ درصد سرمایه گذاری توسط ایران تامین خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه شرکت سرمایه گذار برزیلی تضمین کرده که تا ۷۰ درصد منابع مالی ساخت این پالایشگاه را برزیل وام دهد، اظهارداشت: این شرکت برزیلی قبول کرده که تجهیزات ساخت این واحد پالایشگاهی توسط ایران تامین شود.

کاظمی با یادآوری اینکه ساخت پالایشگاه با استفاده از توان سازندگان ایرانی می تواند زمینه برای خودکفایی بیشتر در صنعت پالایش نفت کشور را فراهم کند، خاطرنشان کرد: علاوه بر این، مذاکرات دیگری با سایر کشورهای اروپایی و آسیایی برای ساخت و یا خرید سهام پالایشگاه‌های نفت آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران پیشتر  با اعلام اینکه تفاهم نامه نهایی احداث یک پالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای نفت خام در منطقه آمریکای جنوبی و کشور برزیل امضا شده است، گفته است: ساخت پالایشگاه در خارج کشور یکی از سیاست‌های جدید و راهبردی ایران به ویژه در دوران پس از لغو تحریم‌ها است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد