راه اندازی «پرتال جامع هوانوردی عمومی ایران» ؛ به زودی        عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
کد خبر: ۱۵۴۷۹     تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
رئیس سازمان فضایی ایران از رئیس جمهور خواست با تشکیل شورای عالی فضایی تا قبل از پایان سال برنامه راهبردی فضایی را تصویب کند.

محسن بهرامی در مراسم روز فناوری فضایی که عصر امروز چهارشنبه در سالن اجلاس سران و با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به ساماندهی مجدد دبیرخانه شورای عالی فضایی کشور، تشکیل کارگروه ها و اتاق فکر برای این دبیرخانه اظهار داشت: برنامه راهبردی ۱۰ ساله دوم فضایی کشور برای تصویب در شورای عالی فضایی آماده شده است.

دبیر شورای عالی فضایی افزود: امیدواریم با عنایت رئیس جمهور تا قبل از پایان سال این برنامه راهبردی در شورای عالی فضایی به تصویب برسد.

وی با اشاره به موفقیت دستگاه دیپلماسی کشور در زمینه رفع تحریم ها گفت: خوشبختانه امسال با توجه به عنایات مقام معظم رهبری و نیز توجه دولت به فناوری فضایی جایگاه این فناوری در توسعه کشور دیده شده است.

بهرامی با بیان اینکه برای بومی سازی فناوری فضایی در کشور اتفاق نظر وجود دارد، این فناوری را پیشران و محرک توسعه اقتصادی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه سازمان فضایی ایران به جایگاه قانونی خود بازگشته است، امیدواریم بتوانیم نیازمندی های کشور را در این عرصه برآورده کنیم.

وی ادامه داد: با تصویب برنامه راهبردی ۱۰ ساله دوم فناوری فضایی در کشور می توانیم به بسیاری از دستاوردهای بومی و برنامه‌های مدنظر و سیاست های کلان کشور در این عرصه رسیده و آن را عملیاتی کنیم.

بهرامی از برگزاری جشنواره ماهواره دانشجویی مکعب فضایی که توسط سازمان فضایی ایران طراحی شده است، خبر داد و خاطرنشان کرد: این جشنواره با هدف تهیه یک ماهواره دانشجویی کلید خورده است و امسال به اجرا می رسد. در این زمینه دکتر ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور قول اولیه حمایت از این جشنواره و طرح های دانشجویی را در این زمینه داده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
دلایل توسعه نیافتن هوانوردی عمومی در کشور را در چه می دانید؟
کمبود زیرساخت های مناسب
آشنایی محدود مردم با هوانوردی عمومی
عدم حمایت مناسب دولت
گستردگی غیرضروری مناطق پروازممنوع
عدم تمایل بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در هوانوردی عمومی
قوانین دست و پا گیر در این حوزه