راه اندازی «پرتال جامع هوانوردی عمومی ایران» ؛ به زودی        عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
کد خبر: ۱۵۵۳۸     تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
عابدزاده در واکنش به تصویب طرح ممنوعیت فروش هواپیما به ایران
علی عابدزاده اعلام کرد: همه قرارداهای منعقده با شرکت‌های سازنده هواپیما طبق برجام انجام شده و این توافق ایران با جامعه جهانی به تاأید سازمان ملل متحد نیز رسیده است. بدون شک همه شرکت‌ها به قراددادهای خود متعهد هستند و باید این قراردادها به اجرا گذاشته شوند.

علی عابدزاده اعلام کرد: همه قرارداهای منعقده با شرکت‌های سازنده هواپیما طبق برجام انجام شده و این توافق ایران با جامعه جهانی به تاأید سازمان ملل متحد نیز رسیده است.

وی گفت: اگر آمریکایی‌ها به ما بدعهدی می‌کنند ما از گذشته به این بدعهدی آنها عادت کرده‌ایم و با وجود تحریم‌های ظالمانه‌ای که در گذشته علیه کشورمان وجود داشت، صنعت هواپیمایی ما همچنان سرپا مانده و به توسعه و رشد خود ادامه داده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: بدون شک همه شرکت‌ها به قراددادهای خود متعهد هستند و باید این قراردادها به اجرا گذاشته شوند.

عابدزاده همچنین افزود: برای ورود بخش خصوصی به صنعت حمل و نقل هوایی در کشور فضای مناسبی به وجود آمده است و باید به سرمایه‌گذاری خود در بخش های مختلف این صنعت ادامه دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان داشت خوشبختانه در ۲ سال گذشته (پس از توافق برجام) رشد صنعت حمل و نقل هوایی نسبت به بخش جاده ای و ریلی بسیار بیشتر بوده و آزادسازی نرخ بلیت پروازهای هوایی تحول بزرگی در این عرضه به وجود آورده است. به گفته وی، با توجه به شرایط مناسب امروز که موجب کاهش تدریجی ریسک سرمایه گذاری در صنعت شده است، بخش خصوصی می تواند در زمینه خدمات فرودگاهی، تامین ناوگان و تجهیزات ناوبری سرمایه‌گذاری کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
دلایل توسعه نیافتن هوانوردی عمومی در کشور را در چه می دانید؟
کمبود زیرساخت های مناسب
آشنایی محدود مردم با هوانوردی عمومی
عدم حمایت مناسب دولت
گستردگی غیرضروری مناطق پروازممنوع
عدم تمایل بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در هوانوردی عمومی
قوانین دست و پا گیر در این حوزه