راه اندازی «پرتال جامع هوانوردی عمومی ایران» ؛ به زودی        عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
کد خبر: ۶۲۸۶     تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۴
معاون بهره برداري و مديريت شبكه ارتباطات زيرساخت از خريد 20 گيگابايت پهناي باند اينترنت براي افزايش ظرفيت اينترنت كشور از 2 شركت سوپرآنلاين تركيه و روس تلكوم خبرداد و گفت: ظرفيت پهناي باند اينترنت با اين خريد به بيش از دو برابر افزايش مي يابد.

حسن شاهي درباره آخرين وضعيت قراردادهاي بين المللي زيرساخت ارتباطي كشور اظهار داشت: قراردادهاي بين المللي براساس اساسنامه و طرح هاي حاكميتي جزو وظايف شركت ارتباطات زيرساخت است كه براين اساس مي تواند پهناي باند اينترنت را با مجوزهاي لازم از فروشندگان بين المللي دريافت كند.
وي با بيان اينكه شركت ارتباطات زيرساخت اخيرا دو پهناي باند 10 گيگابايتي را در جريان مناقصات با فروشندگان بين المللي تامين و خريداري كرده است، گفـت: براساس اين خريد بزودي ظرفيت پهناي باند اينترنت كشور به بيش از 2 برابر افزايش مي يابد.
شاهي اين افزايش ظرفيت شبكه را مربوط به خريدهاي پهناي باند اينترنت از دو شركت سوپرآنلاين تركيه و روس تلكوم عنوان كرد و ادامه داد: اين ظرفيت هاي جديد با انجام تست هاي مدنظر به زودي وارد شبكه ارتباطات زيرساخت مي شود.
معاون بهره برداري و مديريت شبكه ارتباطات زيرساخت همچنين به اجراي پروژه ارتباطي چهارجانبه ايران و اروپا و اهداف مدنظر در تحقق آن به عنوان يكي ديگر از قراردادهاي بين المللي ارتباطي تصريح كرد: اين پروژه مفهوم و موضوعي كاملا متفاوت از ديگر برنامه هاي شركت ارتباطات زيرساخت دارد و تمامي مقولات فناوري اطلاعات ، ديتا و ترانزيت بين الملل را شامل شده و در راستاي چشم انداز بيست ساله كشور قرار است ايران را به هاب منطقه تبديل كند.
وي با بيان اينكه در اين پروژه با شركايي كه اين قرارداد را امضا كرده اند - عمان تل، روس تلكوم و C&W انگلستان - به اين توافق رسيديم كه تعهداتي را در حوزه خود انجام دهيم، ادامه داد: هم اكنون كار اجرايي اين پروژه آغاز و تاكنون 3 جلسه منسجم مديريتي و فني در لايه هاي مختلف در اين بخش برگزار شده است.
شاهي با تاكيد براينكه جلسات زمان بندي شده با تاريخ معين برگزار و برمبناي اين جلسات پيشرفت كار پايش مي شود كه تاكنون نيز پيشرفت خوبي در اين راستا محقق شده است، اضافه كرد: اين پروژه جنبه هاي مختلفي دارد كه هدف ايران در آن رسيدن به هاب منطقه، درآمدزايي و ارتقاي سطح اعتبار بين المللي در منطقه و كشورهاي جهاني است.معاون بهره برداري شبكه ارتباطات زيرساخت، گفت: نگاه ايران به اين پروژه صرفا نگاه اقتصادي نيست و اين قرارداد و قراردادهاي مشابه ديگر به جهت بالابردن اعتبار بين المللي ايران اجرايي مي شود.
ظرفيت ترانزيت ارتباطات در اين پروژه معادل 540 گيگابايت برثانيه است كه اين عدد برابر 3456 لينك STM1 است و تا 302 ترابايت برابر با 20480 لينك STM1 قابل افزايش خواهد بود.
در اين پروژه توسعه ترانزيت ارتباطات از طريق مسيرعمان - ايران پس از گذر از آذريايجان و روسيه تا فرانكفورت ادامه پيدا خواهد كرد و به اين ترتيب امكان ترانزيت ارتباطات از آسيا به اروپا و بالعكس فراهم  مي شود.

خبرگزاري مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد