راه اندازی «پرتال جامع هوانوردی عمومی ایران» ؛ به زودی        عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
کد خبر: ۹۴۱۳     تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۱ - ۰۷:۱۰
به دست یک محقق ایرانی:
محقق ایرانی موفق شد با استفاده از فناوری نانو، نوعی جوهر چاپگر بر پایه‌ی آب تولید کند که علاوه بر عمر 10 ساله، آسیبی به دستگاه چاپگر وارد نمی‌کند.
"سید وحید نبوی" مخترع این جوهر چاپگر، گفت: «این جوهر، از مواد گیاهی و معدنی تولید شده‌است. بنابراین، استفاده از آن برای سلامت کاربران و محیط‌زیست، بسیار مناسب است. علاوه بر این، این جوهر، تنها جوهر سازگار با تمام چاپگرها است».
وی افزود: «در حال حاضر این دسته از جوهرها در معدودی از کشورهای پیشرفته جهان تولید می شود. استفاده از فناوری نانو در این جوهر، موجب شده‌است که هیچ‌گونه انسدادی در "هد" چاپگر ایجاد نشود. همچنین، به‌دلیل وجود آب در آن، تنها جوهریست که در صورت عدم استفاده تا یک ماه، روی هد چاپگر خشک نمی‌شود و به‌راحتی، با آب گرم، قابل شست‌و‌شو است».
نبوی خاطرنشان کرد: «این جوهر، برپایه‌ی آب ساخته شده‌است و به‌دلیل داشتن PH خنثی، برخلاف جوهرهای اسیدی و قلیایی، آسیبی به هد دستگاه چاپگر وارد نمی‌کند».
به گفته‌ی وی، این پروژه، با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، تحت نظارت ستاد ویژه‌ی توسعه‌ی فناوری نانو و با تأیید پژوهشگاه صنایع رنگ ایران انجام شده‌است».
 نبوی تاکنون، 12 ثبت اختراع داشته و موفق شده‌است 20 رتبه و تندیس بین‌المللی را از جشنواره‌های بزرگ علمی داخلی و خارجی دریافت کند.

iran polymer
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد