اولین جشنواره ملی دانش آموزی اینترنت اشیا «هوشینو» برگزار می شود      عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
کد خبر: ۱۳۴۵۹     تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۱
شرکت بویینگ که بیشتر به خاطر هوانوردی و هواپیماهایش شناخته شده است، به همان اندازه در عرصه فضانوردی هم فعال است. در همه فعالیت های شناخته شده ی حمل و نقل فضایی انسان ناسا، بویینگ همواره حضور داشته است. به زودی شاتلی به فضا پرتاپ می شود که ناسا سازنده ی آن نیست و بویینگ آن را خواهد ساخت. مهندسان بویینگ بر این باورند که کپسول فضایی CST-100 آن ها بتواند انسان را به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد و بازگرداند.
هیتنا: بلومبرگ، گزارشی تصویری از ساخت کپسول CST-100 بویینگ ساخته و نگاهی انداخته به این کپسول که قرار است برای جابه جایی فضانوردان از زمین به ایستگاه فضایی بین المللی فعالیت کند. این شاتل به زودی به فضا پرتاب خواهد شد.
این کپسول که شبیه کپسول اریون (orion) ساخت شرکت لاکهید مارتین می باشد، 4.56 متر قطر دارد و می تواند تا هفت خدمه را با خود به فضا ببرد. در عین آنکه فضای آن نیز باز و مناسب است. این کپسول تا هفت ماه می تواند در مدار بماند و تا ده ماموریت فضایی هم انجام دهد. برنامه بویینگ اکنون برای دو ماموریت در سال برنامه ریزی می شود. بویینگ برای فازهای اولیه طراحی و توسعه این محصول نزدیک به 1 میلیارد دلار از ناسا بودجه گرفته است.
دز این گزارش جان مانهولاند (John Munholland) مدیر بخش پروژه های فضایی بویینگ و کریس فرگوسن (Chris Ferguson) خلبان بازنشسته شاتل فضایی آتلانتیس و از همکاران پروژه بویینگ، درباره کپسول و دستگاه شبیه ساز پروازی آن در زمین می گویند.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد