اولین جشنواره ملی دانش آموزی اینترنت اشیا «هوشینو» برگزار می شود      عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
کد خبر: ۱۳۵۸۸     تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۲
Cardio First Angel یک دستگاه مکانیکی ساده است که افراد را در انجام درست CPR راهنمایی می‌کند. این وسیله حتی در راهنمایی افراد غیر مطلع که هیچ گونه آموزشی ندیده‌اند نیز مفید واقع می‌شود.انجام احیاء قلبی ریوی (CPR) در 15 دقیقه نخست پس از حمله قلبی می‌تواند کاملا نجات بخش بوده و تا حد زیادی شانس فرد برای زنده ماندن را افزایش می‌دهد. با این وجود افراد بسیاری در CPR آموزش ندیده‌اند. همچنین هستند کسانی که در دقایق نخست به انجام این کار مردد هستند و این تفاوت در مرگ و زندگی است. Cardio First Angel یک دستگاه مکانیکی ساده است که افراد را در انجام درست CPR راهنمایی می‌کند. این وسیله حتی در راهنمایی افراد غیر مطلع که هیچ گونه آموزشی ندیده‌اند نیز مفید واقع می‌شود.

اگرچه ممکن است CPR برای راه‌اندازی مجدد قلب کافی نباشد، اما قادر است تا رسیدن کمک‌های پزشکی جریان خون را به مغز و سایر اعضای بدن بفرستد و از آسیب غیر قابل بازگشت جلوگیری کند. آشناترین شکل CPR برای عموم مردم، احیای قلب به روش مرسوم فشرده‌سازی است که در آن پزشک به صورت متناوب به قفسه سینه بیمار فشار وارد می‌کند و با تنفس هوا را به ریه‌ها وارد می‌کند. این کار برای تاثیر بیشتر به آموزش و تمرین عملی نیاز دارد.

روش دیگری که توسط انجمن قلب آمریکا ترجیح داده می‌شود، روش فشرده‌سازی به تنهایی است که در آن پزشک به طور مداوم 100 الی 120 بار در دقیقه به قفسه سینه فشار وارد می‌کند. این روش برای تداوم گردش خون در بدن و تهویه ریه‌ها مفید بوده و یادگیری آن ساده‌تر است.

اما این روش‌ برای پزشک بی تجربه دلهره آور است و منجر به دودلی و کند شدن روند در طول فرایند می‌شود. دستگاه Cardio First Angel به منظور کاهش یا حذف تردید‌ها و توقف‌های احتمالی در طول فرایند احیا می‌شود.

عملکرد Cardio First Angel بسیار ساده است. این دستگاه 130 گرم وزن دارد. در بالای دستگاه، یک دکمه قرمز بزرگ با دستورالعمل چاپ شده بر روی آن قرار دارد. پس از تماس با اورژانس، فوم را در محل قرار می‌دهند، به طوریکه نقطه بیضی شکل در جناق قرار بگیرد. سپس کاربر پاشنه دست خود را بر روی دکمه قرار داده و به سمت پایین با سرعت 100 تا 120 بار در دقیقه فشار وارد می‌کند. حالت فنری دکه زمانی که معادل 41 کیلوگرم فشار وارد می‌شود یک کلیک با صدای بلند تولید می‌کند و صدای بازگشت هنگام رهاسازی فنر ایجاد می‌شود تا اطمینان از دریافت فشار مطلوب حاصل شود. فاصله زمانی بین این دو صدا به کاربر در تنظیم ریتم مناسب برای ایجاد فشار کمک می کند


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد