اولین جشنواره ملی دانش آموزی اینترنت اشیا «هوشینو» برگزار می شود      عضویت در کانال تلگرام هیتنا      
کد خبر: ۱۴۰۱۲     تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۰
دستگاه SCIO یک اسکنر کوچک با سنسور مولکولی و قابل حمل است که بر اساس طیف سنجی مادون قرمز و ارسال نور در ماده باعث ارتعاش مولکول آن می شود و با انعکاس نور می تواند ساختار مواد را شناسایی کند.
دستگاه ،SCiO یک طیف نمای مولکولی است که ساختار هر ماده را آنالیز می کند و جزئیات آن را به گوشی های هوشمند ارسال می کند.
SCiO  در واقع یک دستگاه اسکنر کوچک با سنسور مولکولی است که با استفاده از پرتوی مادون قرمزی که از خود ساطع می کند، قادر است مولکول های ماده مورد نظر را آنالیز و شناسایی کند. تابش نور مادون قرمز از فاصله بسیار کم به سطح اشیاء موجب تکان خوردن و نوسان مولکولها شده و با روش منحصر به فرد خود، موجب بازتاب نور می شود. این بازتاب از طیف سنج عبور می کند و موجب تفکیک نور به طول موجهای تشکیل دهنده اش می گردد. با تجزیه و تحلیل این طول موج ها، عناصر سازنده مواد مشخص می شود.

نرم افزار موجود در این دستگاه که برای سیستم عامل iOS و آندروید تولید شده است و به سیستم داده کلاود متصل می باشد، با گرفتن اطلاعات دستگاه به بررسی داده های دریافتی در دیتاسنتر خود می پردازد. برای انتقال آنالیزها، از طریق بلوتوث با برنامه گوشی هوشمند ارتباط برقرار می کند و پس از آن اطلاعات را به فضای ذخیره سازی ابری انتقال می دهد. در این مرحله، دستگاه الگوریتم های پیشرفته این طیف را تجزیه و تحلیل می کنند و اطلاعات را ظرف چند ثانیه به گوشی هوشمند ارسال می کند. همچنین شارٰژ باتری دستگاه، تا یک هفته قابل استفاده است.
دستگاه SCiO در زمینه های مواد غذایی، دارویی و باغبانی مورد استفاده واقع خواهد شد. این اسکنر کوچک تا سال 2015 و با قیمت 220  یورو، به تولید تجاری خواهد رسید.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
نظرسنجی
به نظر شما مهمترین اولویت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال 93 چیست؟
افزایش پهنای باند اینترنت
کاهش هزینه های اینترنت
واگذاری پروانه نسل سوم به اپراتورها
انتقال خط اینترنت به مناطق محروم
راه اندازی شبکه ملی ارتباطات